Loading...
İletişim

Toptan Hat Kiralama

Toptan Hat Kiralama (THK), Türk Telekom ile Arabağlantı sözleşmesi imzalamış İşletmecilere, müşterilerine sunulmak üzere, taşıyıcı ön seçimi kapsamında Türk Telekom santrali coğrafi numaraları üzerinden hizmet türü PSTN için alt hizmet türü PSTN, PSTN-ISDN BA (TT dijital ikili hat) ve ISDN PA- ISDN PA (TT dijital çoklu hat- TT dijital çoklu hat) erişim hizmeti sunulmasıdır. Bu erişim hizmeti Türk Telekom altyapısı üzerinden sağlanmaktadır.

THK PSTN
İşletmecilere Türk Telekom santrali üzerinden sunulan PSTN erişimdir. Bu hizmetten faydalanan müşterilerin çağrıları (Türk Telekom coğrafi numaraları üzerinden) Taşıyıcı Ön Seçimine ilişkin arabağlantı sözleşmesi hükümleri kapsamında İşletmeci şebekesine yönlendirilmektedir.

ISDN BA (Basic Access-Temel Erişim):
Her biri 64 kbit/s’lik olan 2 adet B-kanalı ve bir 16 kbit/s’lik D-kanalını içermektedir.

Özellikleri

 • Maksimum DID Adedi 8’dir.
 • Bir adet 16 kbit/s’lik D-kanalı bulunmaktadır.
 • Dijital ikili hat hizmetinden faydalanan müşterilerimiz aynı zamanda, farklı dakika seçeneklerine sahip olan ve cep telefonu, 1. kademe uluslararası, şehir içi, şehirler arası, 444 yönlerine paket dakikaları kapsamında görüşmenizi sağlayan tarifelerden faydalanabilir.
 • Bağlantı, nakil, numara değişikliği, devir gibi işlemleri iş telefonunuz için de gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu hizmette, yaptığınız aramalarda görünen numara tek bir numara olup, bu numara sizin talebinize göre belirlenir.

ISDN PA (Primary Access- Çoklu Erişim):
Her biri 64 kbit/s’lık olan 30 adet B-kanalı ve bir 64 kbit/s’lik D-kanalını içermektedir. 32 kanallı erişim sistemi olan dijital çoklu hat hizmeti size,

 • Yatırım tasarrufu,
 • İşletme, yönetim ve bakım kolaylığı,
 • Kapasite artırımlarında esneklik ve maliyet avantajı,
 • Güvenilirlik sağlar.

Özellikleri:

 • Sınırsız DID adedi vardır. Her biri 64 kbit/s’lık olan 30 adet B-kanalı bulunmaktadır.
 • Bir adet 64 kbit/s’lik D-kanalı bulunmaktadır.Bu hizmette, yaptığınız aramalarda görünen numara tek bir numara olup, bu numara sizin talebinize göre belirlenir.
 • Bağlantı, nakil, numara değişikliği, devir gibi işlemleri iş telefonunuz için de gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikler

THK hizmeti, Türk Telekom ile taşıyıcı ön seçimi hizmetini vermek üzere Sabit Telefon Hizmetine İlişkin Arabağlantı Sözleşmesi imzalamış İşletmeciler tarafından sunulabilmektedir. Başvurular, müşteriler tarafından, hizmet almak istenilen İşletmeciye yapılacaktır. Tüm başvuru işlemleri, İşletmeciye sağlanan portal üzerinden gerçekleştirilecektir. Sadece PSTN- PSTN, PSTN- ISDN BA (TT Dijital ikili hat) ve ISDN PA- ISDN PA (TT Dijital çoklu hat- TT Dijital çoklu hat) hizmet türleri THK hizmetinden faydalanabilir ve başvuruda bulunabilir.

Ücretlendirme

TOPTAN HAT KİRALAMA AKTİVASYON ÜCRETİ*
THK AKTİVASYON ÜCRETİ (TL)
PSTN* 5,64
ISDN BA 11,28
ISDN PA** 1.629,32

- Ücretlerde vergiler hariçtir.
- Hâlihazırda Taşıyıcı Ön Seçimi yönlendirmesi bulunmayan her müşteri için, aktivasyon ücretine ilave olarak, Diğer Ücretler Tablosunda Belirtilen “Taşıyıcı Ön Seçimi Yönlendirme Ücreti” de ödenir.
*  :Yeni bir PSTN numarası verilmesi durumunda
**: ISDN PA ücretine ilave olarak, Kurum tarafından onaylanan "Fiber Optik Kablo (F/O), Bakır Kablo ve Radyo Link (R/L) Üzerinden Verilen Hizmetlere Ait Bağlantı ve Nakil Ücretleri" tablosunda yer alan ilgili ücretler alınır.

AYLIK HAT KULLANIM ÜCRETİ

Aylık Hat Kullanım Ücreti (TL, vergiler hariç)

 

01.06.2022 öncesi

01.06.2022 ve sonrası

PSTN

10,89

18,24

ISDN BA

21,78

36,48

ISDN PA

326,70

547,20

*Aylık Hat Kullanım ücretlerinde vergiler hariçtir

DİĞER ÜCRETLER
Hizmet Ücret (Vergiler Hariç TL)

Yönlendirme Ücreti (Taşıyıcı Ön Seçim Yönlendirmesi Yoksa)

3,01
Numara Değişikliği 5,26

 

Hizmet Türleri Nakil Ücretleri (Vergiler Hariç TL)
PSTN 23,82
ISDN BA 47,64
ISDN PA 234,26

 

THK Hizmet Seviye Taahhüdü

Türk Telekom tarafından İşletmeciye sunulan THK hizmetine ilişkin başvuru, tahsis ve tesis ile arıza takip ve ıslah süreçlerine ilişkin usul, esas, standart ve müeyyideler Referans Arabağlantı Teklifi ekinde yer alan THK Hizmet Seviye Taahhüdünde belirlenmiştir.

Engelli/Gazi/Şehit

Referans Arabağlantı Teklifi ve eki Toptan Hat Kiralama hizmeti kapsamında Engelli, Gazi ve Şehit yakınlarına indirimli hat tarifeleri sunulmaktadır. İndirimden Engelli, Gazi son kullanıcıların kendisi ya da engelli, gazi ve şehitlerin birinci dereceden yakını (anne, baba, çocuk), eşi veya kardeşi ilgili evrakları temin ederek İşletmeciye başvurabilmektedir. Engelli, Gazi ve Şehit yakınları indirimli hat tarifelerinden yeni satış ve tarife/paket değişikliği süreci ile faydalanılabilmektedir. Engelli, Gazi/Şehit yakınlarına özel tarifenin indirim oranı, aylık abone devresi kullanım ücretleri üzerinden %50 olacaktır.  Söz konusu indirim PSTN ve ISDN BA hizmetleri için geçerli olacaktır.

Başvuru süreci, uygulama esasları gibi bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kampanyalar